חשיפה לעתיד? מה זה המטהוורס ולמה און יבין מאמין שזו מהפכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צוקרברג מפייסבוק (שאף שינתה את שמה לחברת "מטא") הצהיר כי החברה החליטה החלטה אסטרטגית לקדם את המטהוורס. און יבין מסביר שצוקרברג הוא לא היחיד. גם אפל משקיעה סכומים אסטרונומיים במשקפי מציאות מדומה חדשים ובקסדות מציאות רבודה. וכך כל חברות הטק הגדולות. בשורות הבאות יובהר מה זה המטהוורס ולמה כל כך הרבה מובילים בענף הטכנולוגיה מאמינים שזו המהפכה הגדולה שמעבר לפינה.

מטהוורס – על קצה המזלג

לפני שנראה איך מדובר במהפכה, און יבין מסביר מה זה המטהוורס על קצה המזלג. ראיתם פעם סרט על מציאות מדומה? שמעתם על מציאות רבודה? אם כן המטהוורס זה כל זה, אבל הרבה יותר. אפשר להיכנס לשם דרך ממשק עתידני של משקפי או קסדת מציאות מדומה. יתכן שיהיה שימוש בחיישנים אישיים ויהיה שילוב עם רשתות מחשבים, ביג דאטה והרבה יותר. במרחב הזה, אנשים יעבדו, ילמדו, יבקרו חברים ויוכלו לנהל חיים שלמים. אפשר יהיה להימצא בפנים וגם ללכת ברחוב או באתרי טבע בעת ובעונה אחרת. משקפי מציאות מדומה יציגו לכם מידע ופרטים על מה שתרצו, שאתם רואים במציאות האמיתית. ובנוסף, בפנים ניתן להשתתף בהרצאות, דיונים, גיימינג, מסחר, עבודה ובקיצור, כל מה שאנחנו עושים, אבל בסביבה בלתי מוגבלת, דינאמית ובלתי נגמרת.  חשוב לציין שלא בכל המקרים משקפי VR או AR הכרחיים לחווית המטהוורס ואפשר להנות מהחוויה בלעדיהם.

און יבין סבור שזו מהפכה של ממש

כיום, הולכים וצומחים המרכיבים השונים של המטהוורס. ברגע זה ממש המטהוורס מושך השקעות עתק, אבל המהפכה נובעת מרעיון אחד עמוק. הרעיון הזה, אומר און יבין, הוא שהמטהוורס ממשיך הלאה בצעד טבעי, מתבקש והכמעט מובן מאליו. זה הצעד הבא של רשתות התקשורת והאינטרנט שכולנו מכירים כיום. ולמה זאת מהפכה כל כך גדולה? נסו לחשוב על הדברים הבאים:

  • המחשה – במטהוורס נראה אין ספור תכנים, כמו באינטרנט, אבל ברמת המחשה אחרת לגמרי. נוכל להרגיש חלק מהעולם הזה, באופן שעד כה נראה אך ורק במדע בדיוני. להיות חלק מהמציאות המדומה, בלי גבולות ובלי סייגים.
  • שיתוף – באינטרנט קל לשתף תמונות, במטהוורס נוכל לשתף את עצמנו. נוכל להימצא ביחד עם חברים שלנו שיהיו באותו הרגע במקום אחר. נערוך ישיבות עבודה משותפות, משחקים משותפים, אין יותר גבולות גיאוגרפיים.
  • כלכלה אחרת – במטהוורס הכלכלה הקריפטוגרפית תמשיך להתקדם. ביטקויין, NFT, כלכלה מבוזרת כמו קוד פתוח. בכלכלה הזאת כל אחד יוכל לצבור נכסים דיגיטליים ולסחור בהם ביתר קלות. זה יאפשר ניוד חברתי ושיתוף ברווחים, מהידיים של התאגידים לידיים של הציבור הרחב.
  • זהות – בתוך הקדמה הטכנולוגית הזה, יחול שינוי באופן שבו אנו רואים את עצמנו ואחרים רואים אותנו. כל אחד יוכל להקים לעצמו אווטאר, ייצוג דיגיטלי שישוטט במרחב הווירטואלי. החופש לראות את עצמנו בלי גבולות ולהציג את עצמנו כפי שתמיד חלמנו או שאפנו.

 

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

מדריך מעשי איך לבחור מגשר נכון

גישור גירושין הוא תהליך בו צד שלישי ניטרלי מסייע לזוגות מתגרשים להגיע להסכמות בנושאים שונים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות. הגישור הוא לעתים קרובות פחות יקר ופחות יריב מאשר ליטיגציה מסורתית.

קרא עוד »

למי פונים כשמגלים בגידה?

כאשר אדם מגלה שבן או בת הזוג שלו בגד בו, הוא עומד בפני סיטואציה קשה ומלחיצה. רבים מחפשים עזרה ותמיכה כדי להבין את המצב ולהחליט מה לעשות הלאה. אחת הדרכים להשיג מידע ולאמת חשדות היא לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות שמתמחה במעקבים ואיסוף ראיות במקרים של בגידות.

קרא עוד »

הזמנת קרטונים למעבר דירה מבלי לצאת מהבית

מעבר דירה הוא תהליך מורכב ומאתגר, הדורש תכנון מוקדם וארגון יסודי. אחד האספקטים החשובים ביותר במעבר דירה הוא איסוף והובלת החפצים האישיים שלנו. לשם כך, אנו זקוקים לקרטונים איכותיים ועמידים. בעידן הדיגיטלי של ימינו, ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה בקלות ובנוחות, מבלי לצאת מהבית.

קרא עוד »

הדלת שלך להייטק: למה קורס תכנות הוא המפתח לעבודה בתעשייה

תעשיית ההייטק הצומחת צמאה לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנווט בעולם המורכב של פיתוח התוכנה, או במילים אחרות – מתכנתים מוכשרים. אם אתם מחפשים לפרוץ לתעשיית ההייטק, הרשמה לקורס תכנות יכולה להיות המפתח שיפתח לכם אינספור הזדמנויות לצמיחה והצלחה בקריירה

קרא עוד »

ניווט בעולם ביטוח הרכב: חשיבות ההשוואה והתאימות

ביטוח רכב הוא כלי פיננסי מכריע המספק הגנה ושקט נפשי לנהגים על ידי כיסוי סיכונים הקשורים בבעלות על רכב. הבנת הניואנסים של ביטוח רכב, עריכת השוואה יסודית של ביטוח רכב והבטחת עמידה בדרישות ביטוח חובה הם צעדים חיוניים לנהגים כדי להבטיח את הכיסוי הנכון לרכביהם ולצמצם הפסדים כספיים פוטנציאליים.

קרא עוד »

רשם החברות נסח חברה

רשם החברות הוא סוכנות ממשלתית האחראית על רישום והסדרת חברות באזור שיפוט מסוים. הרשם ממלא תפקיד מכריע בהקמתן ובניהולן של חברות, תוך הקפדה על עמידה בדרישות החוק ופועלות בצורה שקופה ואחראית. רשם החברות הוא בדרך כלל חלק ממשרד המשפטים ברוב המדינות, ותפקידיו העיקריים כוללים: – רישום חברות ושותפויות חדשות – שמירה על רישומים מדויקים של מידע החברה – מתן גישה לציבור למידע על החברה – מעקב אחר עמידה בדרישות החוק – הקלה על פירוק חברות

קרא עוד »