בחירת שעון נוכחות לעסק – וחישוב השכר בזמן אמת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קיימים סוגים רבים ושונים של שעוני נוכחות זמינים בשוק אשר נעים בין פשוטים וזולים למורכבים ויקרים.

במדריך המקוצר הבא נדון באפשרויות השונות העומדות לרשות העסק בבחירת שעון הנוכחות המתאים לצרכיו.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת שעון נוכחות לעסק שלך. אלה כוללים את גודל כוח העבודה שלך, איזה סוג של שעות הם עובדים וגודל החברה שלך. לדוגמה, אם יש לך כוח אדם גדול שעובד באופן מסורתי 9-5 שעות, שעון נוכחות מתקדם הכולל מערכת נוכחות תתאים לך. אם יש לך כוח עבודה קטן יותר שעובד בשעות לא שגרתיות או שיש לו משמרות שונות מיום ליום, שקול להשתמש במקום זאת בשעון נוכחות אינטרנטי שעובד בשליטה מרוחקת מכל מקום, כי סביר להניח שהעובדים שלך עובדים גם מהבית.

 

בחירת שעון לעסק שלך

ישנם סוגים רבים ושונים של שעוני נוכחות לעסקים, וחשוב לבחור נכון שיתאים לצרכים שלכם.

ישנם שני סוגים עיקריים של שעוני זמן לעסקים: ידני ואלקטרוני. שעוני נוכחות ידניים הם הסוג הפופולרי והמשתלם ביותר של שעון נוכחות לעסקים. ניתן להגדיר אותם לכל שעות, דקות ושניות רצויות על מנת לעקוב אחר נוכחות העובדים. שעוני נוכחות אלקטרוניים משתמשים בשיטות ממוחשבות כדי לעקוב אחר נוכחות באמצעות מערכת החלקת כרטיס או טכנולוגיית RFID. סוגים אלה של שעוני זמן יקרים יותר מאלה הידניים אך מציעים הרבה יותר תכונות כגון סריקה ביומטרית, זיהוי טביעות אצבע, גישה מרחוק ויכולות אחסון נתונים וכו'.

 

באיזה סוג מעקב נוכחות תרצה להשתמש?

הדבר הראשון שאתה צריך לשקול הוא באיזו סוג של מערכת נוכחות אתה רוצה להשתמש. ישנם סוגים רבים ושונים של מערכות, כולל מערכות ידניות, אלקטרוניות או ביומטריות.

כדאי גם לשקול כמה עובדים יש לך וכמה שעות הם עובדים ביום. אם יש לך הרבה עובדים או אם הם עובדים שעות ארוכות, אולי כדאי להשקיע במערכת יקרה יותר עם יותר תכונות כמו מעקב אחר חופשות או אפשרויות דיווח מותאמות אישית.

 

גם לעקוב אחר שעות העובדים וגם לחשב את שכרם בזמן אמת

ישנם סוגים שונים של שעונים, אך הנפוץ ביותר הוא שעון זמן מבוסס כרטיסים המשתמש בלוח מקשים וקורא כרטיסים להזנת נתונים. הקלפים יכולים להיות עבור אדם אחד או עבור קבוצת אנשים. הסוג השני של שעון זמן הוא סורק טביעות אצבע הלוכד טביעות אצבע, אשר לאחר מכן מותאמות לאלו המאוחסנות במסד הנתונים של המערכת כדי לקבוע מי ניגש למערכת בכל זמן נתון. סוג זה של שעון מדויק יותר מכיוון שהוא לא מחייב את העובדים לזכור את תעודות הזהות שלהם או להשתמש בהם בכל פעם שהם רוצים לנקב או לצאת.

בעסק, שעון הזמן הוא מכשיר שמתעד את זמני ההגעה והעזיבה של העובדים. ניתן להשתמש בו גם כדי לרשום שעות עבודה והפסקות שנלקחו.

ישנם סוגים רבים ושונים של שעוני זמן זמינים בשוק. הם משתנים בתכונות, במחירים ובאיכות שלהם. חלקם יקרים יותר מאחרים בעוד שחלקם זולים יותר אך מציעים פחות תכונות מאחרים.

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

מדריך מעשי איך לבחור מגשר נכון

גישור גירושין הוא תהליך בו צד שלישי ניטרלי מסייע לזוגות מתגרשים להגיע להסכמות בנושאים שונים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות. הגישור הוא לעתים קרובות פחות יקר ופחות יריב מאשר ליטיגציה מסורתית.

קרא עוד »

למי פונים כשמגלים בגידה?

כאשר אדם מגלה שבן או בת הזוג שלו בגד בו, הוא עומד בפני סיטואציה קשה ומלחיצה. רבים מחפשים עזרה ותמיכה כדי להבין את המצב ולהחליט מה לעשות הלאה. אחת הדרכים להשיג מידע ולאמת חשדות היא לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות שמתמחה במעקבים ואיסוף ראיות במקרים של בגידות.

קרא עוד »

הזמנת קרטונים למעבר דירה מבלי לצאת מהבית

מעבר דירה הוא תהליך מורכב ומאתגר, הדורש תכנון מוקדם וארגון יסודי. אחד האספקטים החשובים ביותר במעבר דירה הוא איסוף והובלת החפצים האישיים שלנו. לשם כך, אנו זקוקים לקרטונים איכותיים ועמידים. בעידן הדיגיטלי של ימינו, ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה בקלות ובנוחות, מבלי לצאת מהבית.

קרא עוד »

הדלת שלך להייטק: למה קורס תכנות הוא המפתח לעבודה בתעשייה

תעשיית ההייטק הצומחת צמאה לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנווט בעולם המורכב של פיתוח התוכנה, או במילים אחרות – מתכנתים מוכשרים. אם אתם מחפשים לפרוץ לתעשיית ההייטק, הרשמה לקורס תכנות יכולה להיות המפתח שיפתח לכם אינספור הזדמנויות לצמיחה והצלחה בקריירה

קרא עוד »

ניווט בעולם ביטוח הרכב: חשיבות ההשוואה והתאימות

ביטוח רכב הוא כלי פיננסי מכריע המספק הגנה ושקט נפשי לנהגים על ידי כיסוי סיכונים הקשורים בבעלות על רכב. הבנת הניואנסים של ביטוח רכב, עריכת השוואה יסודית של ביטוח רכב והבטחת עמידה בדרישות ביטוח חובה הם צעדים חיוניים לנהגים כדי להבטיח את הכיסוי הנכון לרכביהם ולצמצם הפסדים כספיים פוטנציאליים.

קרא עוד »

רשם החברות נסח חברה

רשם החברות הוא סוכנות ממשלתית האחראית על רישום והסדרת חברות באזור שיפוט מסוים. הרשם ממלא תפקיד מכריע בהקמתן ובניהולן של חברות, תוך הקפדה על עמידה בדרישות החוק ופועלות בצורה שקופה ואחראית. רשם החברות הוא בדרך כלל חלק ממשרד המשפטים ברוב המדינות, ותפקידיו העיקריים כוללים: – רישום חברות ושותפויות חדשות – שמירה על רישומים מדויקים של מידע החברה – מתן גישה לציבור למידע על החברה – מעקב אחר עמידה בדרישות החוק – הקלה על פירוק חברות

קרא עוד »