מדוע מים עולים דרך הרצפה שלך – וכיצד לתקן אותם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אתה מבחין בנקודה רטובה הולכת וגדלה על הרצפה שלך או מים עולים דרך רצפת המרתף, זה יכול להיות סיבה עצומה לדאגה. אם לא תמצא ותתקן את הבעיה במהירות, הלחות הזו עלולה להוביל לעובש ומזיקים. להלן מספר גורמים נפוצים למים שעולים דרך הרצפה וכיצד לפתור אותם.

 

מה לבדוק כאשר מים עולים דרך הרצפה

כאשר אתה מבחין לראשונה במים עולים יש כמה סיבות עיקריות שזה יכול לקרות. יכול להיות שיש לך נזילה בצנרת, או שזה יכול להיות באמת מגיע דרך התקרה. אם לא, הבעיה יכולה להיות כל דבר, החל ממערכת חימום רצפתי דולפת ועד למי תהום שחודרים דרך היסוד של הבית שלך. אז לפני שאתה מחפש במנועי החיפוש ייבוש תת רצפתי מחיר ומזמין איש מקצוע, תבדוק קודם בעצמך את מקור הבעיה.

 

1. בדוק את התקרה לאיתור דליפות

אם אתה רואה שלולית על הרצפה, אתה עלול לחשוב שהיא עולה שזה רטיבות תת רצפתית. זה יכול להיות לפעמים המקרה, אבל בדרך כלל יותר, יש לך נזילה בתקרה. זה עלול לקרות לאחר תקופה של גשם כבד.

 

התחל בחיפוש או האזנה לדליפה. אם זה לא מורגש מיד, חפש בתקרה מעל המקום הרטוב ברצפה עבור כל כתמים או סימני לחות, כגון תקרה לחה או רטובה.

 

אם אתה מוצא נזילה, השתמש בוואקום רטוב או במגב כדי לספוג את המים, ולאחר מכן הנח דלי ו/או ברזנט כדי לתפוס מים נוספים. תצטרך להזמין אינסטלטור מקומי כדי לתקן את הנזילה. זה יכול להיות מסוכן לעלות על הגג כדי למצוא את האזור, ובעיה זו עלולה לגרום במהירות לעובש או ריקבון למקומות כמו התקרה, הרצפות וקירות הגבס שלך.

 

2. פקח על מד המים

תקרה דולפת היא לא תמיד הבעיה. ייתכן שיש לך גם נזילה בצנרת שמחלחלת דרך הרצפות שלך.

אם אתה לא מבחין מיד בנזילה, אתה יכול לבדוק את מד המים שלך כדי לקבוע אם נזילה בצנרת היא הבעיה או לא. כדי לעשות זאת, כבה את כל מקורות המים שלך, ולאחר מכן בדוק את מד המים. המתן שלוש שעות ואז בדוק שוב את המונה. אם זה זז, יש לך דליפה, ותצטרך לקרוא לקבלן כדי לאתר את המקור.

אם המונה לא זז, דליפת המים מגיעה ממקור חיצוני (כמו מי תהום) שגורם למים לעלות דרך הרצפה.

 

3. נזילת חימום תת רצפתי

אם יש לך מערכת חימום רצפתי, המים השומרים על חמימות הרצפות הללו עלולים לדלוף החוצה. מד המים שלך יצביע על מערכת חימום רצפתי דולפת, אבל לא תמיד אתה יכול לראות את הדליפה הזו. מערכות חימום רצפתי כוללות צינורות העוברים דרך לוחות בטון או ממש מתחת לרצפות שלך. ובכל זאת, הנזילה עלולה לחלחל דרך הרצפות, ולגרום לעובש או אפילו להתפשטות מזיקים.

 

4. עודף מי תהום או טבלת מים עולה

כאשר באדמה יש יותר מדי לחות, המים מתחילים לעלות לגובה המרתף או היסוד של הבית שלך, לחץ הידרוסטטי גורם למים לעבור לסדקים של הבית שלך, אלא אם כן המרתף אטום כראוי.

 

התחילו בבדיקת משאבת הבור, שנועדה להרחיק מים מהבית. לחץ הידרוסטטי רב מדי עלול לגרום למשאבת הבור להישרף לאורך זמן. ייתכן שיהיה עליך פשוט לנקות את בור הבור מפסולת. אבל אם המשאבה שלך היא בת שבע עד 10 שנים, כנראה שהגיע הזמן להחליף אותה.

 

דרך נוספת לעזור להקל על מי התהום העודפים בנכס שלכם היא התקנת מערכת ניקוז, כמו אריחים בוכיים שמתנקזים לבור או למערכת ניקוז פנימית. לאריח הבוכה אולי יש שם שנשמע מצחיק, אבל הוא עוזר לאסוף מי תהום ולדחוף אותם לאזור אחר. מערכת ניקוז פנימית יושבת במקום שבו הקיר והרצפה נפגשים, והיא גם נועדה לנקז עודפי מים לתוך צינור והרחק מהבית.

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך