מתלבטים אם לקחת מטפלת סיעודית ליקיריכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סייעות סיעודיות מוסמכות מטפלות במטופלים בעלי צרכי טיפול שגרתיים על פי הנחיות אחות. הם עוזרים לך במטלות, בארוחות, בעבודות בית קלות ובמשימות אחרות לפי הנחיות האחות. סייעות סיעודיות מכונות לעתים קרובות "טכנאי טיפול בחולים" או "סייעות אחיות". הם עשויים לעבוד בבית חולים, במשרד של רופא, במשרד של רופא שיניים, בסוכנות בריאות ביתית או במתקן בריאות אחר. סייעות סיעודיות בדרך כלל עובדות בהנחיית אחיות ורופאים וייתכן שיש להן אחריות מסוימת על משימות סיעודיות כגון בדיקת סימנים חיוניים או עזרה בתרגילי שיקום. עוזרות אחיות מוסמכות נתפסות לעתים קרובות כעמוד השדרה של התעשייה הרפואית. הם אחראים על מתן טיפול אישי למטופלים, לוודא שצורכיהם מתמלאים. הם גם מסייעים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות בניהול המחלקה ומספקים תמיכה לחולים ולבני משפחתם.

סייעות סיעודיות

סייעות סיעודיות מבצעות משימות רבות ושונות במסגרת בית חולים. בדרך כלל הם מסייעים בדברים כמו הכנת אוכל, סידר מיטות, אמבטיות, נטילת סימנים חיוניים, מתן טיפולים, עריכת סבבי מטופל וכו'.

סוגי הסמכות: ניתן לקבל אישור על ידי אחת משתי סוכנויות – National Healthcareer Association (NHA) או American Nurses Association (ANA). שניהם מציעים תוכניות הסמכה המוסמכות על ידי ועדת משרד החינוך להכרה בהסמכה על-תיכונית (COPA).

דרישות השכלה: מדינות מסוימות דורשות כזה

עוזרי סיעוד מוסמכים עובדים לצד רופאים, אחיות, מטפלים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כדי לסייע במתן טיפול לחולים. הם אחראים לספק צרכי טיפול בסיסיים בחולה, כגון רחצה או האכלה. CNAs גם עוקבים אחר חיוניות המטופל ומעניקים תרופות לפי הצורך. סייעות סיעודיות מוסמכות לעבוד בכל המסגרות השונות כולל בתי חולים, בתי אבות, בתי ספר, סוכנויות לבריאות בית ובתים פרטיים. CNAs יכולים לבחור לקחת קורסים שיאפשרו להם לעבוד בתחומים שהם מתעניינים בהם. אם הם רוצים להתמחות בגריאטריה או ברפואת ילדים אז הם יכולים לקחת שיעורים שילמדו אותם על נושאים אלה.

עוזר סיעודי מוסמך (CNA) הוא אדם המספק טיפול סיעודי ו/או שירותים למטופלים בבית אבות, בית חולים או מתקן סיעודי אחר. CNA's מספקים טיפול אישי למטופל כגון רחצה או מקלחת, טיפוח שיער והאכלה. בדרך כלל CNAs עובדים תחת פיקוח של אחות, עוזר רופא (PA) או איש מקצוע מורשה אחר בתחום הבריאות. CNAs עשויים גם לספק תמיכה לאותם אנשי מקצוע בתחום הבריאות על ידי השלמת כל משימות שהם לא יכולים לבצע עקב חובותיהם במקומות אחרים במתקן. בדרך כלל עובדים במשמרות מתחלפות וייתכן שגם יידרשו לעבוד בסופי שבוע וחגים בהתבסס על לוח הזמנים ומדיניות המתקנים שלהם. CNAs העובדים בבתי חולים עשויים להיקרא "עוזר אחיות בית חולים" או "סייעות סיעודיות".

עוזרת האחיות המוסמכת (CNA) היא איש מקצוע מיומן בתחום הבריאות המעניק טיפול ותמיכה בסיסיים לחולים ולדיירי מתקן בריאות. חייב להשלים תוכנית מוסמכת ולעבור בהצלחה את מבחן מועצת המדינה. הם עובדים בהנחיית רופאים, אחיות ואנשי מקצוע מוסמכים אחרים בתחום הבריאות (HCP).

חובות העבודה של CNAs כוללות:

  • מתן טיפול ישיר למטופל כגון החלפת מצעים, סיוע בהאכלה או מתן תרופות, השבת מטופלים במיטה וכו'.
  • עזרה בפעילויות יומיומיות כגון טיפוח ורחצה
  • התבוננות בשינויים במצב כגון פצעים או פצעים שיש לטפל בהם או לנטר שינויים ברמת ההכרה או המצב הנפשי
  • שמירה על סביבה נוחה

עוזרת האחיות המוסמכת (CNA) היא חבר חיוני בצוות האחיות במתקני בריאות רבים. הם האנשים שמתרחצים, מאכילים ומלבישים את המטופלים שלהם. מטפלת סיעודית מוסמכת יכולה לסייע גם בפעולות יומיומיות כגון ניגוב הפה של אדם לאחר אכילה, סיוע בצרכי שירותים ומתן תמיכה רגשית. חלק מה-CNA עובדים במשרה חלקית בעוד שאחרים עובדים במשרה מלאה בבתי חולים או במתקני בריאות אחרים. CNA עשוי לעבוד על מחלקה אחת במשך כמה חודשים או על מחלקות שונות מדי יום בהתאם לצרכי המתקן.

למידע נוסף ביקרו באתר שלנו: top-nurse.co.il

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

החנות חיות למצוא בה את האוכל המושלם לכלב

ברוכים הבאים למדריך המפורט שלנו לבחירת המזון הטוב ביותר לכלבים הזמין בחנויות לחיות מחמד. כבעלי חיות מחמד מסורים, הבטחת חברינו האהובים יקבלו תזונה מיטבית היא בראש סדר העדיפויות. מאמר זה יעמיק בניואנסים של בחירת מזון לכלבים איכותי המותאם לצרכים הייחודיים של חיית המחמד שלכם.

קרא עוד »

כיצד לקבל ייעוץ משפטי בחינם (מדריך לאזרח)

קבלת ייעוץ משפטי מקצועי חיונית, אך שכר הטרחה של עורכי דין אינו בהישג ידם של רבים. למרבה הצער, דווקא מי שאין ביכולתו לממן ייצוג משפטי מתמודד עם סוגיות משפטיות דחופות ביותר. לכן, פנייה לקבלת ייעוץ משפטי בחינם הינה קריטית.

קרא עוד »

חשיפת ה-iPhone 14 Pro: קפיצה מהפכנית בטכנולוגיית הסמארטפונים

iPhone 14 Pro כבש את העולם בסערה, והפך למכשיר הפופולרי ביותר של השנה. אפל שוב דחפה את הגבולות של טכנולוגיית הסמארטפונים, ומספקת מכשיר שהוא באמת מהפכני. מהעיצוב המדהים שלו והתכונות המובילות שלו ועד לביצועים החזקים וחוויית משתמש משופרת שלו, ה-iPhone 14 Pro הציב רף חדש בתעשייה.

קרא עוד »

מהי מרפאת כאב?

כאב נובע כתוצאה מפגיעה בגוף או מחלה כלשהי. ישנם מצבים שבהם הכאב עצמו הופך למחלה, כלומר, הוא לא מהווה דבר נלווה למחלה, אלא מחלה בפני

קרא עוד »

גורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון לפני לימוד תואר ראשון בקולנוע

האם אתה נלהב מללכוד רגעים בסרט? האם אתה חולם להיות צלם קולנוע בעל שם? להמשיך לתואר ראשון בקולנוע יכול להיות צעד משמעותי לקראת השגת המטרות שלך. עם זאת, לפני שאתה נרשם לתוכנית, ישנם מספר גורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון שיעצבו את המסע החינוכי שלך. במאמר זה נבחן את הגורמים הללו ומדוע הפקולטה לאמנויות במדרשה בית ברל בישראל היא בחירה מצוינת לתואר שלך בקולנוע.

קרא עוד »