קריפטו – מה זה ולמה משתלם להשקיע בו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל מי שמתעניין בכלכלה העולמית בשנים האחרונות ובמגמות שחלו בה, יודע שאחד הביטויים הנפוצים ביותר הוא מטבעות דיגיטליות ובפרט קריפטו. מונח זה הפוך שגור בפי לא מעט פרשנים, כותבים, עיתונאים, חוקרים ובוודאי בקרב סוחרים ומשקיעים שונים.

קריפטו הוא מטבע דיגיטלי שאין לו מוצר פיזי, הוא נסחר על ידי סוחרים שונים במסגרת זירות מסחר בעזרת חשבונות ייחודים שמיועדים לכך, כאשר ערכו נקבע על ידי הסוחרים ולא על ידי גורם רשמי. זה אחד הייחודים של מטבע זה, הוא נועד להיות מה שמכונה "מטבע מבוזר" במובן הזה שאין גוף מרכזי שיכול לשלוט בו ולקבוע את ערכו, אלא הוא זה נקבע על ידי הסוחרים שעושים איתו עסקים.

בשביל להבין איך עושים מסחר עם קריפטו ולמה חשוב להכיר את התחום, צריך להבין תחילה כיצד עובד שוק המטבעות באופן כללי. לכל מדינה (או גוש מדינות כפי שקורה באירופה עם גוש היורו), יש מטבע יציג, שנסחר על פי היצע וביקוש, כאשר הבנק המרכזי ששולט עליו יכול להשפיע באמצעות מסחר בצורות שונות, והרבה פעמים המטבע גם מושפע מאירועים פוליטיים, מדינתיים ואחרים.

קריפטו לעומת זאת, איננו נשלט וערכו לא נקבע על ידי גוף מרכזי מסוים, הוא גם לא נקבע על ידי ערך סחורה אלא ידי הסוחרים עצמם בעת המסחר ביניהם. זו חלק מהגישה של ביזור המטבע וחוסר הרצון לתת למדינה או לגוף מסוים לשלוט בו.

למה שווה להשקיע בו ואיך משתמשים בם?

השקעה בקריפטו הפכה להיות דבר מאוד פופולארי בקרב לא מעט סוחרים, צריך לומר שיש גם לא מעט בתי עסק היום שמשלמים משכורת בקריפטו, באופן מלא או חלקי, כמו כן ישנם כרטיסי אשראי שמאפשרים להמיר חלק מהעסקאות לקריפטו או לייצר חשבון משמעותי באמצעות רכישות בכרטיס.

ההשקעה בקריפטו היא משתלמת מאחר וההנחה היא שבעתיד יהיו לו הרבה יותר שימושים. הסיבה היא, שמדובר במטבע שנועד לשימוש באינטרנט, למסחר ולדברים אחרים. התפיסה הרווחת היא מאחר ומדובר על מסחר אונליין, אז אין סיבה שלא יהיה לסוג מסחר כזה מטבע משלו. מאחר ואנחנו הולכים לכיוון של יותר ויותר מסחר דרך האינטרנט, אז השימוש במטבע יהפוך להיות הרבה יותר נפוץ.

חשוב להדגיש, כל משקיע פותח חשבון עם הצפנה מתוחכמת, מנגנון שמקשה על אפשרות לפרוץ אל החשבון או לזהות את הפרטים של הסוחרים, וכך הם יכולים לבצע את המסחר בצורה בטוחה.

איך עושים את זה נכון?

ישנם הרבה מאוד כלים וגורמים שיכולים לעזור בנושא. חשוב להכיר את התחום ולדעת איך לרכוש מטבעות קריפטו ואיך אפשר להשקיע ולהשתמש בהם בצורה נכונה. כך יהיה אפשר ליהנות מההשקעה, בין אם זה לצורכי מסחר ובין אם זה לצורכי חסכון או דברים אחרים.

 

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

מדריך מעשי איך לבחור מגשר נכון

גישור גירושין הוא תהליך בו צד שלישי ניטרלי מסייע לזוגות מתגרשים להגיע להסכמות בנושאים שונים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות. הגישור הוא לעתים קרובות פחות יקר ופחות יריב מאשר ליטיגציה מסורתית.

קרא עוד »

למי פונים כשמגלים בגידה?

כאשר אדם מגלה שבן או בת הזוג שלו בגד בו, הוא עומד בפני סיטואציה קשה ומלחיצה. רבים מחפשים עזרה ותמיכה כדי להבין את המצב ולהחליט מה לעשות הלאה. אחת הדרכים להשיג מידע ולאמת חשדות היא לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות שמתמחה במעקבים ואיסוף ראיות במקרים של בגידות.

קרא עוד »

הזמנת קרטונים למעבר דירה מבלי לצאת מהבית

מעבר דירה הוא תהליך מורכב ומאתגר, הדורש תכנון מוקדם וארגון יסודי. אחד האספקטים החשובים ביותר במעבר דירה הוא איסוף והובלת החפצים האישיים שלנו. לשם כך, אנו זקוקים לקרטונים איכותיים ועמידים. בעידן הדיגיטלי של ימינו, ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה בקלות ובנוחות, מבלי לצאת מהבית.

קרא עוד »

הדלת שלך להייטק: למה קורס תכנות הוא המפתח לעבודה בתעשייה

תעשיית ההייטק הצומחת צמאה לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנווט בעולם המורכב של פיתוח התוכנה, או במילים אחרות – מתכנתים מוכשרים. אם אתם מחפשים לפרוץ לתעשיית ההייטק, הרשמה לקורס תכנות יכולה להיות המפתח שיפתח לכם אינספור הזדמנויות לצמיחה והצלחה בקריירה

קרא עוד »

ניווט בעולם ביטוח הרכב: חשיבות ההשוואה והתאימות

ביטוח רכב הוא כלי פיננסי מכריע המספק הגנה ושקט נפשי לנהגים על ידי כיסוי סיכונים הקשורים בבעלות על רכב. הבנת הניואנסים של ביטוח רכב, עריכת השוואה יסודית של ביטוח רכב והבטחת עמידה בדרישות ביטוח חובה הם צעדים חיוניים לנהגים כדי להבטיח את הכיסוי הנכון לרכביהם ולצמצם הפסדים כספיים פוטנציאליים.

קרא עוד »

רשם החברות נסח חברה

רשם החברות הוא סוכנות ממשלתית האחראית על רישום והסדרת חברות באזור שיפוט מסוים. הרשם ממלא תפקיד מכריע בהקמתן ובניהולן של חברות, תוך הקפדה על עמידה בדרישות החוק ופועלות בצורה שקופה ואחראית. רשם החברות הוא בדרך כלל חלק ממשרד המשפטים ברוב המדינות, ותפקידיו העיקריים כוללים: – רישום חברות ושותפויות חדשות – שמירה על רישומים מדויקים של מידע החברה – מתן גישה לציבור למידע על החברה – מעקב אחר עמידה בדרישות החוק – הקלה על פירוק חברות

קרא עוד »