קריפטו – מה זה ולמה משתלם להשקיע בו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל מי שמתעניין בכלכלה העולמית בשנים האחרונות ובמגמות שחלו בה, יודע שאחד הביטויים הנפוצים ביותר הוא מטבעות דיגיטליות ובפרט קריפטו. מונח זה הפוך שגור בפי לא מעט פרשנים, כותבים, עיתונאים, חוקרים ובוודאי בקרב סוחרים ומשקיעים שונים.

קריפטו הוא מטבע דיגיטלי שאין לו מוצר פיזי, הוא נסחר על ידי סוחרים שונים במסגרת זירות מסחר בעזרת חשבונות ייחודים שמיועדים לכך, כאשר ערכו נקבע על ידי הסוחרים ולא על ידי גורם רשמי. זה אחד הייחודים של מטבע זה, הוא נועד להיות מה שמכונה "מטבע מבוזר" במובן הזה שאין גוף מרכזי שיכול לשלוט בו ולקבוע את ערכו, אלא הוא זה נקבע על ידי הסוחרים שעושים איתו עסקים.

בשביל להבין איך עושים מסחר עם קריפטו ולמה חשוב להכיר את התחום, צריך להבין תחילה כיצד עובד שוק המטבעות באופן כללי. לכל מדינה (או גוש מדינות כפי שקורה באירופה עם גוש היורו), יש מטבע יציג, שנסחר על פי היצע וביקוש, כאשר הבנק המרכזי ששולט עליו יכול להשפיע באמצעות מסחר בצורות שונות, והרבה פעמים המטבע גם מושפע מאירועים פוליטיים, מדינתיים ואחרים.

קריפטו לעומת זאת, איננו נשלט וערכו לא נקבע על ידי גוף מרכזי מסוים, הוא גם לא נקבע על ידי ערך סחורה אלא ידי הסוחרים עצמם בעת המסחר ביניהם. זו חלק מהגישה של ביזור המטבע וחוסר הרצון לתת למדינה או לגוף מסוים לשלוט בו.

למה שווה להשקיע בו ואיך משתמשים בם?

השקעה בקריפטו הפכה להיות דבר מאוד פופולארי בקרב לא מעט סוחרים, צריך לומר שיש גם לא מעט בתי עסק היום שמשלמים משכורת בקריפטו, באופן מלא או חלקי, כמו כן ישנם כרטיסי אשראי שמאפשרים להמיר חלק מהעסקאות לקריפטו או לייצר חשבון משמעותי באמצעות רכישות בכרטיס.

ההשקעה בקריפטו היא משתלמת מאחר וההנחה היא שבעתיד יהיו לו הרבה יותר שימושים. הסיבה היא, שמדובר במטבע שנועד לשימוש באינטרנט, למסחר ולדברים אחרים. התפיסה הרווחת היא מאחר ומדובר על מסחר אונליין, אז אין סיבה שלא יהיה לסוג מסחר כזה מטבע משלו. מאחר ואנחנו הולכים לכיוון של יותר ויותר מסחר דרך האינטרנט, אז השימוש במטבע יהפוך להיות הרבה יותר נפוץ.

חשוב להדגיש, כל משקיע פותח חשבון עם הצפנה מתוחכמת, מנגנון שמקשה על אפשרות לפרוץ אל החשבון או לזהות את הפרטים של הסוחרים, וכך הם יכולים לבצע את המסחר בצורה בטוחה.

איך עושים את זה נכון?

ישנם הרבה מאוד כלים וגורמים שיכולים לעזור בנושא. חשוב להכיר את התחום ולדעת איך לרכוש מטבעות קריפטו ואיך אפשר להשקיע ולהשתמש בהם בצורה נכונה. כך יהיה אפשר ליהנות מההשקעה, בין אם זה לצורכי מסחר ובין אם זה לצורכי חסכון או דברים אחרים.

 

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

החנות חיות למצוא בה את האוכל המושלם לכלב

ברוכים הבאים למדריך המפורט שלנו לבחירת המזון הטוב ביותר לכלבים הזמין בחנויות לחיות מחמד. כבעלי חיות מחמד מסורים, הבטחת חברינו האהובים יקבלו תזונה מיטבית היא בראש סדר העדיפויות. מאמר זה יעמיק בניואנסים של בחירת מזון לכלבים איכותי המותאם לצרכים הייחודיים של חיית המחמד שלכם.

קרא עוד »

כיצד לקבל ייעוץ משפטי בחינם (מדריך לאזרח)

קבלת ייעוץ משפטי מקצועי חיונית, אך שכר הטרחה של עורכי דין אינו בהישג ידם של רבים. למרבה הצער, דווקא מי שאין ביכולתו לממן ייצוג משפטי מתמודד עם סוגיות משפטיות דחופות ביותר. לכן, פנייה לקבלת ייעוץ משפטי בחינם הינה קריטית.

קרא עוד »

חשיפת ה-iPhone 14 Pro: קפיצה מהפכנית בטכנולוגיית הסמארטפונים

iPhone 14 Pro כבש את העולם בסערה, והפך למכשיר הפופולרי ביותר של השנה. אפל שוב דחפה את הגבולות של טכנולוגיית הסמארטפונים, ומספקת מכשיר שהוא באמת מהפכני. מהעיצוב המדהים שלו והתכונות המובילות שלו ועד לביצועים החזקים וחוויית משתמש משופרת שלו, ה-iPhone 14 Pro הציב רף חדש בתעשייה.

קרא עוד »

מהי מרפאת כאב?

כאב נובע כתוצאה מפגיעה בגוף או מחלה כלשהי. ישנם מצבים שבהם הכאב עצמו הופך למחלה, כלומר, הוא לא מהווה דבר נלווה למחלה, אלא מחלה בפני

קרא עוד »

גורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון לפני לימוד תואר ראשון בקולנוע

האם אתה נלהב מללכוד רגעים בסרט? האם אתה חולם להיות צלם קולנוע בעל שם? להמשיך לתואר ראשון בקולנוע יכול להיות צעד משמעותי לקראת השגת המטרות שלך. עם זאת, לפני שאתה נרשם לתוכנית, ישנם מספר גורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון שיעצבו את המסע החינוכי שלך. במאמר זה נבחן את הגורמים הללו ומדוע הפקולטה לאמנויות במדרשה בית ברל בישראל היא בחירה מצוינת לתואר שלך בקולנוע.

קרא עוד »