מתלבטים אם לקחת מטפלת סיעודית ליקיריכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סייעות סיעודיות מוסמכות מטפלות במטופלים בעלי צרכי טיפול שגרתיים על פי הנחיות אחות. הם עוזרים לך במטלות, בארוחות, בעבודות בית קלות ובמשימות אחרות לפי הנחיות האחות. סייעות סיעודיות מכונות לעתים קרובות "טכנאי טיפול בחולים" או "סייעות אחיות". הם עשויים לעבוד בבית חולים, במשרד של רופא, במשרד של רופא שיניים, בסוכנות בריאות ביתית או במתקן בריאות אחר. סייעות סיעודיות בדרך כלל עובדות בהנחיית אחיות ורופאים וייתכן שיש להן אחריות מסוימת על משימות סיעודיות כגון בדיקת סימנים חיוניים או עזרה בתרגילי שיקום. עוזרות אחיות מוסמכות נתפסות לעתים קרובות כעמוד השדרה של התעשייה הרפואית. הם אחראים על מתן טיפול אישי למטופלים, לוודא שצורכיהם מתמלאים. הם גם מסייעים לאנשי מקצוע בתחום הבריאות בניהול המחלקה ומספקים תמיכה לחולים ולבני משפחתם.

סייעות סיעודיות

סייעות סיעודיות מבצעות משימות רבות ושונות במסגרת בית חולים. בדרך כלל הם מסייעים בדברים כמו הכנת אוכל, סידר מיטות, אמבטיות, נטילת סימנים חיוניים, מתן טיפולים, עריכת סבבי מטופל וכו'.

סוגי הסמכות: ניתן לקבל אישור על ידי אחת משתי סוכנויות – National Healthcareer Association (NHA) או American Nurses Association (ANA). שניהם מציעים תוכניות הסמכה המוסמכות על ידי ועדת משרד החינוך להכרה בהסמכה על-תיכונית (COPA).

דרישות השכלה: מדינות מסוימות דורשות כזה

עוזרי סיעוד מוסמכים עובדים לצד רופאים, אחיות, מטפלים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כדי לסייע במתן טיפול לחולים. הם אחראים לספק צרכי טיפול בסיסיים בחולה, כגון רחצה או האכלה. CNAs גם עוקבים אחר חיוניות המטופל ומעניקים תרופות לפי הצורך. סייעות סיעודיות מוסמכות לעבוד בכל המסגרות השונות כולל בתי חולים, בתי אבות, בתי ספר, סוכנויות לבריאות בית ובתים פרטיים. CNAs יכולים לבחור לקחת קורסים שיאפשרו להם לעבוד בתחומים שהם מתעניינים בהם. אם הם רוצים להתמחות בגריאטריה או ברפואת ילדים אז הם יכולים לקחת שיעורים שילמדו אותם על נושאים אלה.

עוזר סיעודי מוסמך (CNA) הוא אדם המספק טיפול סיעודי ו/או שירותים למטופלים בבית אבות, בית חולים או מתקן סיעודי אחר. CNA's מספקים טיפול אישי למטופל כגון רחצה או מקלחת, טיפוח שיער והאכלה. בדרך כלל CNAs עובדים תחת פיקוח של אחות, עוזר רופא (PA) או איש מקצוע מורשה אחר בתחום הבריאות. CNAs עשויים גם לספק תמיכה לאותם אנשי מקצוע בתחום הבריאות על ידי השלמת כל משימות שהם לא יכולים לבצע עקב חובותיהם במקומות אחרים במתקן. בדרך כלל עובדים במשמרות מתחלפות וייתכן שגם יידרשו לעבוד בסופי שבוע וחגים בהתבסס על לוח הזמנים ומדיניות המתקנים שלהם. CNAs העובדים בבתי חולים עשויים להיקרא "עוזר אחיות בית חולים" או "סייעות סיעודיות".

עוזרת האחיות המוסמכת (CNA) היא איש מקצוע מיומן בתחום הבריאות המעניק טיפול ותמיכה בסיסיים לחולים ולדיירי מתקן בריאות. חייב להשלים תוכנית מוסמכת ולעבור בהצלחה את מבחן מועצת המדינה. הם עובדים בהנחיית רופאים, אחיות ואנשי מקצוע מוסמכים אחרים בתחום הבריאות (HCP).

חובות העבודה של CNAs כוללות:

  • מתן טיפול ישיר למטופל כגון החלפת מצעים, סיוע בהאכלה או מתן תרופות, השבת מטופלים במיטה וכו'.
  • עזרה בפעילויות יומיומיות כגון טיפוח ורחצה
  • התבוננות בשינויים במצב כגון פצעים או פצעים שיש לטפל בהם או לנטר שינויים ברמת ההכרה או המצב הנפשי
  • שמירה על סביבה נוחה

עוזרת האחיות המוסמכת (CNA) היא חבר חיוני בצוות האחיות במתקני בריאות רבים. הם האנשים שמתרחצים, מאכילים ומלבישים את המטופלים שלהם. מטפלת סיעודית מוסמכת יכולה לסייע גם בפעולות יומיומיות כגון ניגוב הפה של אדם לאחר אכילה, סיוע בצרכי שירותים ומתן תמיכה רגשית. חלק מה-CNA עובדים במשרה חלקית בעוד שאחרים עובדים במשרה מלאה בבתי חולים או במתקני בריאות אחרים. CNA עשוי לעבוד על מחלקה אחת במשך כמה חודשים או על מחלקות שונות מדי יום בהתאם לצרכי המתקן.

למידע נוסף ביקרו באתר שלנו: top-nurse.co.il

תוכן עניינים

כתבות שעשויות לעניין אותך

מדריך מעשי איך לבחור מגשר נכון

גישור גירושין הוא תהליך בו צד שלישי ניטרלי מסייע לזוגות מתגרשים להגיע להסכמות בנושאים שונים כגון משמורת ילדים, חלוקת נכסים ומזונות. הגישור הוא לעתים קרובות פחות יקר ופחות יריב מאשר ליטיגציה מסורתית.

קרא עוד »

למי פונים כשמגלים בגידה?

כאשר אדם מגלה שבן או בת הזוג שלו בגד בו, הוא עומד בפני סיטואציה קשה ומלחיצה. רבים מחפשים עזרה ותמיכה כדי להבין את המצב ולהחליט מה לעשות הלאה. אחת הדרכים להשיג מידע ולאמת חשדות היא לפנות לחוקר פרטי או משרד חקירות שמתמחה במעקבים ואיסוף ראיות במקרים של בגידות.

קרא עוד »

הזמנת קרטונים למעבר דירה מבלי לצאת מהבית

מעבר דירה הוא תהליך מורכב ומאתגר, הדורש תכנון מוקדם וארגון יסודי. אחד האספקטים החשובים ביותר במעבר דירה הוא איסוף והובלת החפצים האישיים שלנו. לשם כך, אנו זקוקים לקרטונים איכותיים ועמידים. בעידן הדיגיטלי של ימינו, ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה בקלות ובנוחות, מבלי לצאת מהבית.

קרא עוד »

הדלת שלך להייטק: למה קורס תכנות הוא המפתח לעבודה בתעשייה

תעשיית ההייטק הצומחת צמאה לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנווט בעולם המורכב של פיתוח התוכנה, או במילים אחרות – מתכנתים מוכשרים. אם אתם מחפשים לפרוץ לתעשיית ההייטק, הרשמה לקורס תכנות יכולה להיות המפתח שיפתח לכם אינספור הזדמנויות לצמיחה והצלחה בקריירה

קרא עוד »

ניווט בעולם ביטוח הרכב: חשיבות ההשוואה והתאימות

ביטוח רכב הוא כלי פיננסי מכריע המספק הגנה ושקט נפשי לנהגים על ידי כיסוי סיכונים הקשורים בבעלות על רכב. הבנת הניואנסים של ביטוח רכב, עריכת השוואה יסודית של ביטוח רכב והבטחת עמידה בדרישות ביטוח חובה הם צעדים חיוניים לנהגים כדי להבטיח את הכיסוי הנכון לרכביהם ולצמצם הפסדים כספיים פוטנציאליים.

קרא עוד »

רשם החברות נסח חברה

רשם החברות הוא סוכנות ממשלתית האחראית על רישום והסדרת חברות באזור שיפוט מסוים. הרשם ממלא תפקיד מכריע בהקמתן ובניהולן של חברות, תוך הקפדה על עמידה בדרישות החוק ופועלות בצורה שקופה ואחראית. רשם החברות הוא בדרך כלל חלק ממשרד המשפטים ברוב המדינות, ותפקידיו העיקריים כוללים: – רישום חברות ושותפויות חדשות – שמירה על רישומים מדויקים של מידע החברה – מתן גישה לציבור למידע על החברה – מעקב אחר עמידה בדרישות החוק – הקלה על פירוק חברות

קרא עוד »